KONST / Litografier / Färglitografi 14046172
*
nr 1404 6172
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 18:08:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 17:37:35
1
200 kr
18/6 00:09:11
2
200 kr
18/6 00:09:11
1
200 kr (Budbetjänt)
18/6 00:10:15
2
250 kr
21/6 15:21:49
3
350 kr
21/6 17:27:13
4
400 kr
21/6 17:46:35
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1404 6172
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 17:37:35 | 1 | 200 kr |
18/6 00:09:11 | 2 | 200 kr |
18/6 00:09:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/6 00:10:15 | 2 | 250 kr |
21/6 15:21:49 | 3 | 350 kr |
21/6 17:27:13 | 4 | 400 kr |
21/6 17:46:35 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01